Jak správně používat pečící plech do trouby?

Pečení je jednou z nejoblíbenějších aktivit v kuchyni. Aby byl výsledek dokonalý, je důležité správně používat nádobí, které používáme. Jedním z nejdůležitějších kuchyňských pomůcek je pečící plech do trouby.

1. Výběr pečícího plechu

Než začnete péct, je důležité vybrat správný pečící plech. Existuje mnoho druhů pečících plechů, ale ne všechny jsou vhodné pro každý druh jídla. Pokud chcete péct sušenky nebo koláče, použijte plech s nízkými okraji. Pokud chcete péct maso, použijte plech s vysokými okraji, aby se šťávy udržely na místě.

2. Příprava pečícího plechu

Před použitím pečícího plechu je důležité ho připravit. Pokud používáte nový plech, omyjte ho vodou a osušte. Pokud používáte starý plech, očistěte ho od zbytků jídla a umyjte vodou a mýdlem. Poté ho osušte.

3. Použití pečícího papíru

Pokud nechcete, aby se jídlo přilepilo na plech, můžete použít pečící papír. Pokud používáte pečící papír, dejte ho na plech a poté přidejte jídlo.

Je důležité si uvědomit, že pečící papír se může v troubě zapálit, pokud se dostane do kontaktu s příliš vysokou teplotou. Proto je důležité pečící papír pravidelně kontrolovat a případně ho odstranit z trouby.

4. Nastavení teploty a času

Před vložením pečiva do trouby je důležité nastavit správnou teplotu a čas pečení. Teplotu a čas pečení závisí na druhu jídla, které pečete. Pokud nevíte, jakou teplotu a čas použít, podívejte se na recept nebo vyhledejte informace na internetu.

Je důležité si uvědomit, že každá trouba je jiná a může se lišit v teplotě. Proto je důležité pravidelně kontrolovat jídlo, aby se vyhnuli připálení.

5. Úklid pečícího plechu

Po použití pečícího plechu je důležité ho umýt. Pokud používáte pečící papír, odstraňte ho z plechu a odhoďte ho. Poté plech omyjte vodou a mýdlem a osušte.

Je důležité si uvědomit, že některé jídlo může zanechat skvrny na pečícím plechu. Pokud se vám nepodaří skvrny odstranit, můžete použít speciální čisticí prostředky na nádobí.

Naznak.cz je skvělým zdrojem informací o pečení a používání kuchyňských pomůcek. Pokud máte nějaké dotazy ohledně používání pečícího plechu do trouby, neváhejte se na nás obrátit.

Publikováno
V rubrikách BIO85