Jak si užít dokonalý steak? S pomocí steakové pánve!


Co je to steaková pánev?

Steaková pánev je speciální pánvička, která je určena pro přípravu steaků. Její povrch je vyroben z litiny, což umožňuje rychlou a rovnoměrnou distribuci tepla. Díky tomu se na ní steak krásně opeče a zůstane šťavnatý.

Jak vybrat správnou steakovou pánev?

Při výběru steakové pánve je důležité brát v úvahu několik faktorů. Jedním z nich je velikost pánve. Pokud chcete připravit větší kusy masa, je vhodné zvolit větší pánev. Dále je důležité zkontrolovat, zda je povrch pánve hladký a bez škrábanců. To zajistí, že se steak nezasekne na povrchu a bude se na něm krásně opekat.

Jak připravit steak na steakové pánvi?

Nejdůležitější při přípravě steaků na steakové pánvi je správná teplota. Pánvičku nejprve rozehřejeme na střední teplotu a poté na ni položíme steak. Steak opečeme z každé strany asi 2-3 minuty, poté ho můžeme dát do předehřáté trouby na další 2-3 minuty, aby se uvnitř prohřál. Při opečení steaků je důležité steak neustále obracet, aby se nám nespálil.

Jaké koření použít?

Koření je velmi důležité pro vytvoření dokonalého steakového zážitku. Můžete použít například pepř, sůl, tymián, rozmarýn nebo česnek. Důležité je koření důkladně vtlačit do masa, aby se nám neodpadlo během opečení na pánvi.

Kde koupit steakovou pánev?

Pokud hledáte kvalitní steakovou pánev, doporučujeme navštívit klub-pratel-lokalek.cz. Zde najdete širokou nabídku steakových pánví v různých velikostech a provedeních. Navíc zde najdete i další kuchyňské pomůcky, které vám pomohou při přípravě dokonalého steakového zážitku.

Publikováno
V rubrikách BIO85