5 Tipů pro Výběr Ideálního Závěsného Svítidla


Stále častěji řešíme otázku, jak zařídit interiér bytu či domu, aby nejen líbil očím, ale také byl funkční. Při výběru osvětlení můžeme volit mezi různými typy svítidel, které vykouzlí tu správnou atmosféru. Dnes se zaměříme na závěsná svítidla. Níže najdete 5 tipů, jak vybrat ideální závěsné svítidlo.

1. Vyberte si tu správnou výšku

Při výběru závěsného svítidla je důležité zvolit správnou výšku. Výška by měla být taková, aby se místnost díky svítidlu nezmenšila, a zároveň by se v ní nemělo osvětlení plést. Optimální výška je 2,4 až 2,7 m.

2. Uvažujte nad dekorem

Při výběru svítidla je důležité vzít v úvahu dekor. Pokud chcete, aby se svítidlo dobře hodilo do prostoru, měli byste si vybrat takové svítidlo, které se bude hodit k zbytku zařízení.

3. Materiál je důležitý

Výběr správného materiálu je důležitý pro výběr závěsného svítidla. Naše rada je vybrat si materiál, který bude odolný a trvanlivý. Můžete si vybrat mezi sklem, kovem, plastem nebo dřevem.

4. Zvažte světelný tok

Při výběru závěsného svítidla je dobré zvážit světelný tok, který může být:

  • Světlý tok nízký: méně než 1000 lumenů
  • Střední světelný tok: 1000–3000 lumenů
  • Vysoký světelný tok: nad 3000 lumenů

Dalším faktorem, který je dobré zvážit, je typ svítidla. Existuje mnoho typů, jako například válcová, kruhová, nebo čtvercová.

5. Uvažujte o ceně

Posledním faktorem, který je dobré zvážit, je cena. Při výběru byste měli hledět na to, abyste získali svítidlo, které je kvalitní, a zároveň vám vyhovuje rozpočet.

Vybrat ideální závěsné svítidlo může být složité, ale pokud si vyberete správné, můžete vytvořit krásný a funkční interiér. Pokud hledáte kvalitní závěsné svítidlo, navštivte NabytekPrehledne.cz. Najdete tu širokou škálu různých typů svítidel a nábytku.

Publikováno
V rubrikách BIO85